Sharm Effect Nails- stylizacja krok po kroku

Tym razem przygotowałam dla Was stylizację Sharm Effect, inaczej „mokre na mokre”.


Jest łatwa w wykonaniu i wymaga jedynie odrobinę zręczności z sondą. Za co ją lubię? Za niepowtarzalność wzorów- rozlane kropeczki wyglądają zawsze pięknie… Do wykonania tej stylizacji użyłam dwóch głównych produktów: lakieru hybrydowego oraz paint gelu.  A więc do dzieła!!!

KROK 1

Całość paznokcia maluje białym paint gelem . Nie utwardzam.


KROK 2

Na tak przygotowany paznokieć czyli jeszcze nie utwardzony (mokry)  nanoszę za pomocą sondy kropeczki , które są wykonane lakierem hybrydowym.


KROK3

Gdy aplikacja całego zdobienia jest już gotowa utwardzam w lampie UV/2min. Na koniec nakładam top i ponownie utwardzam w lampie UV/2min. Przemywam cleanerem i gotowe!!!


MOJE RADY: 1. Przemywajcie sondę cleanerem podczas wykonywania wzoru na paznokciu. Takie działanie sprawi, że kropeczki będą lepiej się rozlewać. „Zaschnięty lakier” na sondzie nie ułatwia nam pracy.

 2. Nałóżcie sobie dużą kropeczkę lakieru hybrydowego na podkładzie ( ja stosuję najczęściej folię spożywczą). Tak przygotowany produkt możemy łatwo nabrać na sondę.

 3. Jeśli chodzi o paint gel- ja nakładam zawsze dwie warstwy, tak lepiej mi się pracuje. Czasem jedna warstwa nie pokrywa dobrze paznokcia co sprawia, że kropeczki nie chcą dobrze się kształtować.

 4. Wykonując tą stylizację nie należy się śpieszyć. Pozwólcie, by kropeczki swobodnie „rozlały się” na mokrym podkładzie, który tworzy paint gel. Czym więcej pobierzecie lakieru na sondę, tym większa będzie kropeczka na paznokciu.  Po kilku próbach szybko zorientujecie się jak to wygląda.

Połączenie paint gelu i lakieru hybrydowego daje nam niesamowite możliwości. Wystarczy troszkę poćwiczyć. Jeśli nie uda się wzór za pierwszym razem próbujcie dalej i tak do skutku. Powodzenia przy tworzeniu pięknych wzorów. Oczywiście zawsze czekam też na komentarze jak Wam poszło.

Komentarze

 1. Nie znam się na tym, ale sposób jest chyba prosty i efekt ładny

  OdpowiedzUsuń
 2. Sposób jak najbardziej prosty, a o efekcie to nie mnie się wypowiadać, tylko Wam czytelnikom ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super!!!! Muszę spróbować następnym razem ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje :-) Koniecznie daj znać jak Ci poszło! :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl