Kremowanie włosów. Co to jest i jakie daje efekty?


 


Kremowanie włosów-  czy jest ci znane to pojęcie?  Jeśli nie i jesteś ciekawa co to za zabieg, na czym polega i jakie są jego efekty, zapraszam do wpisu. 😀

Kremowanie włosów- co to jest?

Ujmując prostymi słowami, kremowanie włosów to nic innego jak nakładanie kremu na włosy. Metoda „na sucho” którą stosuje, jest banalnie prosta, rozdzielam w tym celu poszczególne pasma włosów i nakładam na nie krem. Ważne, abyśmy pamiętały o jak najlepszym „wtarciu” kremu w pasma. I tak pozostawiamy produkt na włosach minimum 30 min. Dla wzmocnienia efektu możemy również nałożyć ręcznik, ale nie jest to konieczne. Krem możesz również pozostawić na włosach do kilku godzin lub na całą noc.  Krem można również wcierać w skórę głowy, ale ja pomijam takie działanie, gdyż moje włosy lubią się przetłuszczać. Możesz również pokusić się o rozczesanie pasm włosów z nałożonym kremem. I to tyle.


Jakie efekty otrzymamy?

Już podczas pierwszego zabiegu byłam pozytywnie zdziwiona. Kremowanie przede wszystkim nie obciąża tak włosów jak olejowanie. Krem bardzo łatwo się spłukuje, a efekty zaskakują. Włosy przede wszystkim się nie puszą, są bardzo miłe w dotyku, lepiej się układają, a przy systematycznym stosowaniu dodatkowo mają piękny połysk. Dla mnie to nowe odkrycie, które pozwala na odejście od olejowania, za którym średnio przepadałam. Kremowanie włosów w moim odczuciu jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.  


Kremowanie włosów- jakich produktów używać?

I tu się pewnie zdziwisz, bo najlepsze okazują się być kremy do rąk. Siła leży w składzie kosmetyku. Proponuję produkty z olejkiem makadamia, oliwę z oliwek, masło kakaowe, kokos czy avocado. Nie bój się eksperymentować i sprawdzaj, co najlepiej pasuje twoim włosom. Krem do rąk jest zawsze pod ręką, tak więc działaj! 


Jak często kremować włosy?

Wszystko zależy od pory roku i kondycji twoich włosów. Jeśli tak jak moje bywają przesuszone i puszące się (szczególnie w zimie) proponuje zabieg wykonywać 1,2 razy w tygodniu. Ważna jest także systematyczność, pamiętajmy o niej.
I na koniec krem, którego aktualnie używam do kremowania włosów. Sprawdza się rewelacyjnie!
I jak, spróbujesz? 
Komentarze

  1. Przyznam, że o tym zabiegu jeszcze nie słyszałam, a bardzo chętnie o nim poczytam bo lubię dbać o włosy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Olejuje qlosy,ale o kremowaniu nie slyszalam. Myslalqm,ze to specjalny dedykowany produkt a tu takie zaskoczenie. Wyprobuje :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl