Wywiad z lauretkami wyzwania #denko2019zurodzianka


Nie tak dawno nastąpiło wielkie podsumowanie całorocznej akcji  #wyzwaniezurodzianka2019 http://urodzianka.pl/2020/02/28/podsumowanie-wyzwania-denko2019zurodzianka/ . Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu znalazły się osoby, które dołączyły do całej akcji. Ogromnie ucieszyłam się z tego powodu, gdyż to nie jako „sukces nas wszystkich”. Pomyślałam, że tym razem oprócz nagród kosmetycznych dołączę jeszcze wywiad z laureatkami. :-)

Zobaczcie, co mówią o sobie i o całym wyzwaniu zwyciężczynie wyzwania:MARGARETTA JAŃCZAK-ZARYCKA- Jestem fanką zdrowego stylu życia, kocham podróże , muzykę reggae  i książki (tematyka podróżnicza, biografie i literatura faktu).


Margaretto co skłoniło cię do wzięcia udziału w wyzwaniu?

Do wyzwania skłoniła mnie po pierwsze ciekawość ile zużywam kosmetyków i chęć wykorzystania ich do końca , by ujrzeć denko.


Ile łącznie zebrałaś
wszystkich produktów kosmetycznych?


Przetestowałam do denka 48 produktów.


Czy udało ci się wyciągnąć jakieś wnioski z wyzwania, a jeśli tak jakie?

Wnioski, jakie wyciągnęłam z tej akcji, to przede wszystkim postanowienie, by nie marnować pieniędzy na zakup kolejnych nowości, a wykorzystywać już zakupione kosmetyki do końca. Jest w tym też dbałość o planetę, bo liczbę opakowań możemy zmniejszyć.


Jak oceniasz sam pomysł wyzwania?

Pomysł wyzwania jest fantastyczny, bo niesie ze sobą wiele pożytku i uświadamia, ile zużywamy kosmetyków. Aby dotrzeć do denka, nawet niezbyt odpowiadające mi np. kremy do twarzy wykorzystałam je do pielęgnacji rąk chociażby.
Denko Margaretty
IVETTA8888x - Mam na imię Wioleta i prowadzę profil na Instagramie pod nickiem @Ivetta8888x . Interesuję się nowościami kosmetycznymi oraz ich testowaniem. Po ich całkowitym zużyciu opisuję ich jakość, działanie, plusy i minusy.

Wiolu co skłoniło cię do wzięcia udziału w wyzwaniu?

W 2019 r. bardzo zaciekawiło mnie wyzwanie #denko2019zurodzianką #wyzwaniezurodzianka , o którym dowiedziałam się na Instagramie (polegało ono na zbieraniu pustych opakowań po zużytych
kosmetykach) ☺ Dla mnie to był strzał w dziesiątkę, ponieważ kupuję sporo kosmetyków i byłam
ciekawa, ile pustych opakowań uzbieram w ciągu roku, po przetestowanych przeze mnie kosmetykach.


Ile łącznie zebrałaś wszystkich produktów kosmetycznych?

Od stycznia do grudnia 2019 roku - zebrałam łącznie 176 sztuk! Jest to ogromna ilość, nie spodziewałam się, że aż tyle tego będzie, nie wspominając już o kosztach.


Czy udało ci się wyciągnąć jakieś wnioski z wyzwania, a jeśli tak jakie?

 Jeśli jest taka możliwość, staram się kupować większe pojemności XXL, ale nie wszystkie
kosmetyki są produkowane w większych opakowaniach (oczywiście XXL tylko te moje
ulubione i wcześniej przetestowane, co do jakości i wydajności).

Jak oceniasz sam pomysł wyzwania?

Sumując moje przemyślenia stwierdziłam, że bardzo dużo zużywamy opakowań jednorazowych z plastiku (przyciągają nasze oko piękną kolorystyką), a my nie zwracamy na ekologię i zaśmiecanie naszego środowiska. Nie spodziewałam się że dopisze mi szczęście i wygram główną nagrodę. Dziękuję Kasiu, jest mi ogromnie miło że doceniłaś moje zaangażowanie w tym wyzwaniu.

Denko Wioli 
ILONA GOMÓŁKA- Jestem Ilona-żona, mama 2 synów (9 i 3 lata ) obecnie na urlopie wychowawczym, ale przede wszystkim kobieta :). Kocham podróże te bliskie i dalekie, kolekcjonuje magnesy jako pamiątki z podróży, bardzo lubię gotować. Jak prawie każda kobieta uwielbiam kosmetyki w szczególności te w pięknych opakowaniach i z cudownymi zapachami. Uwielbiam kwiaty, ale najbardziej te doniczkowe : anturium i storczyki.

Ilonko co skłoniło cię do wzięcia udziału w wyzwaniu?

Przede wszystkim chciałam zobaczyć, ile jestem w stanie zużyć w ciągu całego roku kosmetyków i których będzie najmniej tzn. z jakiej grupy (makijaż, pielęgnacja  itp. )


Ile łącznie zebrałaś wszystkich produktów kosmetycznych?

Łącznie wyszło 84 sztuki z podziałem na :

pielęgnacja włosy - 15

pielęgnacja twarzy - 27

pielęgnacja ciała - 23

makijaż - 8

manicure i pedicure - 11


 Czy udało ci się wyciągnąć jakieś wnioski z wyzwania, a jeśli tak jakie?

Używając kosmetyki, nigdy nie zdawałam sobie sprawy jaka może to być ilość na przestrzenni jakiegoś dłuższego czasu - wiedziałam, że nie jest tego mało, ale nie myślałam, że aż tyle. Wzięcie udziału w akcji/wyzwaniu  dało mi do myślenia, że trzeba jednak zmniejszyć ilość zużycia kosmetyków.
Na pewno zacznę kupować duże ekonomiczne opakowania żeli pod prysznic ( 750ml lub 1 litr = dłuższy czas używania, korzystna cena, mniej plastiku )myślę też nad wprowadzeniem płatków wielorazowych do demakijażu, past do zębów o większej pojemności.


Jak oceniasz sam pomysł wyzwania?

Pomysł wyzwania bardzo mi się podoba i z wielką przyjemnością wezmę udział w kolejnych tego typu akcjach. Dziękuje jeszcze raz za możliwość uczestniczenia w tym wyzwaniu Kasiu.
Denko IlonkiCECYLIA WITKOWSKA-  Bloga Urbanbeautician założyłam prawie 3 lata temu, dokładnie 28 marca 2017 roku. Spodobało mi się pisanie recenzji na portalu DressCloud i tak w naturalny sposób postanowiłam rozpocząć przygodę z blogowaniem. Nie jest to moja pierwsza przygoda z
pisaniem, ale poprzednie po pierwszym poście upadały . Urbanbeautician to w
wolnym tłumaczeniu "miejska kosmetyczka", czyli dziewczyna z miasta, która na co dzień boryka się z problemami życia w dużym mieście, jak stres, smog i zanieczyszczenia środowiska, a mimo to chce dbać o swoją skórę i opóźniać procesy starzenia się komórek. Z kosmetyków najbardziej lubię maseczki do twarzy, wszelkie toniki i hydrolaty oraz szminki. I to najlepiej te
najbardziej kolorowe :D Poza kosmetykami moją pasją są podróże. Lubię wracać do
niektórych miejsc nawet wielokrotnie, np. byłam jedenaście razy w Pradze
(ostatni raz w zeszłą sobotę). Kocham też jazdę na rowerze i ogólnie sport.Cecylio, co skłoniło cię do wzięcia udziału w wyzwaniu? 

Wzięłam udział w wyzwaniu, bo i tak robię co miesiąc denka
kosmetyczne, a chciałam się zorientować ile to wyjdzie w skali roku. Denko
motywują mnie do zużywania kosmetycznych zapasów, a nie jedynie ich podziwiania
na półce.


Ile łącznie zebrałaś wszystkich produktów kosmetycznych? 

Łącznie w roku 2019 zużyłam 416 produktów, wśród tego 175 produktów pełnowymiarowych (ja miałam trochę inny podział), 114 masek (60 w saszetkach i 54 w płachcie *maski w tubkach trafiały do pełnowymiarowych), 86 produktów w wersji mini oraz próbek i 41 produktów do makijażu (które
wyodrębniłam, bo często nie były one zużyte, ale już przeterminowane i tak trafiały do kosza).
Najwięcej produktów zużyłam łącznie w sierpniu (46) oraz czerwcu (45) i to z tych miesięcy przesyłam Ci przykładowe zdjęcia (choć są to tylko denko miesięczne).

Czy udało ci się wyciągnąć jakieś wnioski z wyzwania, a jeśli tak jakie?

Wnioski z wyzwania mam podobne do Ciebie -że lepiej kupować produkty w większych opakowaniach, że maseczki lepiej w tubach itp. Niestetymam nadal ogromne zapasy kosmetyków, więc pewnie kolejny rok będę to zużywała! Kupuję już o wiele mniej kosmetyków, choć oczywiście mogłabym jeszcze mniej. Jednak sporo też dostaję, co jest ogromnie miłe, ale... no właśnie ;)


Jak oceniasz sam pomysł wyzwania?

Samo wyzwanie jest dla mnie super pomysłem, choć zbieranie pustych opakowań przez rok to moim zdaniem duży problem logistyczny, no bo gdzie to magazynować? Jak już mówiłam, robię denka kosmetyczne jakiś czas i jak na razie nie zamierzam przestać. Widzę, jak motywuje to mnie to wykańczania kosmetyków, zwłaszcza tych rozpoczętych. Poza tym uwielbiam maseczki, a ilość zużytych w miesiącu też daje dużą satysfakcję ;)
Dodaj napis
Denko Cecylii

ALEKSANDRA ZUCHMAŃSKA-  Lubię czytać kryminały, kolor czarny, jeździć na rowerze, jeść czekoladę, spać oraz podróżować (najbardziej lubię zwiedzać zamki). Poza tym interesuję się oczywiście kosmetykami i może mniej oczywiście, minimalizmem. Jestem osobą dobrze zorganizowaną i lubię mieć wszystko zaplanowane, ale potrafię też być spontaniczna, zmienić w godzinę wszystkie plany, spakować się i pojechać na weekend w góry. Bloga założyłam z jednej strony tak dla zabawy, żeby spróbować czegoś nowego oraz jako motywację dla siebie do walki z zakupoholizmem. Pomyślałam sobie, że może jak się trochę po uzewnętrzniam w internecie, to będzie mi łatwiej. O dziwo prowadzenie bloga faktycznie było jednym z czynników, który pomógł mi uporać się z moim problem kupowania i gromadzenia dużych ilości kosmetyków (oraz innych rzeczy). Poza tym prowadzenie bloga i robienie zdjęć to dla mnie przyjemność, forma relaksu i odstresowania się.


Aleksandro,  co skłoniło cię do wzięcia udziału w wyzwaniu?

Przede wszystkim uwielbiam wyzwania. Poza tym szło ono w
parze z tym, co próbuję przekazać na blogu, z moim postanowieniami noworocznymi
oraz moim zamiłowaniem do robienia list, wykresów i podsumowań.

Ile łącznie zebrałaś wszystkich produktów kosmetycznych?

Twarz 34, Ciało 39, Włosy 19 - ŁĄCZNIE 92 KOSMETYKI.

Czy udało ci się wyciągnąć jakieś wnioski z wyzwania, a jeśli tak jakie?

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ilość produkowanych przeze mnie śmieci. Zaczęłam się bardziej zastanawiać nad tym, co rzeczywiście jest w mojej pielęgnacji potrzebne oraz czy i jakie zmiany mogę wprowadzić, aby było tego trochę mniej. Już od dłuższego czasu staram się kupować kosmetyki rozsądnie i nie robić zbędnych zapasów. To wyzwanie utwierdziło mnie w słuszności mojego postępowania i dało mi jeszcze większą motywację do działania. Mam wrażenie, że współczesne społeczeństwo jest bardzo nastawione na konsumpcję i ludzie nie zastanawiają się zbytnio jakie długoterminowe efekty to powoduje. Człowiek kupuje, zużywa, wyrzuca i nie myśli o tym, co się dalej dzieje z jego śmieciami.

Jak oceniasz sam pomysł wyzwania?
Pomysł uważam za świetny. Osobiście uważam, że każdy powinien chociaż raz spróbować policzyć, ile zużywa kosmetyków w ciągu roku.
Denko Aleksandry

Dziewczyny jeszcze raz dziękuje Wam pięknie za udział w tak dużym przedsięwzięciu! :-) Dziękuje również, że podzieliłyście się z nami swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. :-) Mam nadzieję, że jeszcze nie jedno wspólne wyzwanie przed nami. Podobnie jak i Wy uważam, że warto angażować się w akcje, które uświadamiają i motywują do lepszych działań na rzecz środowiska. 

Komentarze

 1. krystynabozenna8 marca 2020 01:23

  Przeczytałam z ciekawości i zaskoczyła mnie liczba produktów zużytych w ciągu roku.
  Ja używam minimum ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Miye's Imaginations8 marca 2020 19:45

  Bardzo ciekawe wyzwanie i pomysł na wpis. Wcześniej o tej akcji nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl