Podsumowanie wyzwania #denko2019zurodzianka


Jak zapewne część z Was wie, przez cały 2019 rok prowadziłam akcje  #wyzwaniezurodzianka  #denko2019zurodzianka, które polegało na zbieraniu zużytych opakowań  po kosmetykach. Żadne opakowanie nie zostało wyrzucone. By ułatwić sobie zadanie, na bieżąco starałam się segregować kategorie produktów i powiem szczerze, że było to bardzo dobre posunięcie… Jak się okazało na koniec roku ogrom produktów był tak duży, że bez segregacji poległabym na starcie… Ale od początku..
PO CO TAKA AKCJA?

Każdy z nas na co dzień przyjmuje rolę klienta. Kupujemy produkty spożywcze, ubrania, obuwie, środki czystości, meble i szereg innych rzeczy. Na mojej liście sporo miejsca zajmują produkty kosmetyczne.
Nigdy tak naprawdę nie zastanawiałam się, ile zużywam takich produktów w ciągu całego roku. Zużytych opakowań pozbywam się z reguły od razu i tak zapewne robi duża część z Was lub większość. Działam według prostej zasady-  kupuję, zużywam, wyrzucam. Właściwie, po co mi wiedzieć ile zużywam produktów kosmetycznych? Pominąwszy aspekt finansowy, trudno dostrzec ten o wiele ważniejszy… No właśnie, czy umiem (a może czy chce) się ograniczać? Czy nie kupuje za dużo? Czy mogę lepiej zadbać o środowisko? Podobno cel uświęca środki, dlatego liczę na to, że każdy z nas szczerze odpowie sobie na te pytania…
Zobaczcie, jak przedstawia się galeria zużytych produktów:

Makijaż to łącznie 27 sztukMaseczek do twarzy łącznie uzbierałam 68 sztuk !
Żele do kąpieli: 30 sztuk


Mydła do rąk: 18 sztuk


Dezodoranty i antyperspiranty to kolejne 21 sztuk
Higiena jamy ustnej: 33 sztuki

Zapachy: 8 sztuk


Pielęgnacja twarzy w tym mleczka, toniki, kremy i peelingi łącznie zebrały 38 sztuk


Pielęgnacja włosów to kolejne 44 sztuki...
Opakowania po płatkach kosmetycznych, łącznie 11 :Higiena intymna 6 sztuk:
PODSUMOWANIE I MOJE POSTANOWIENIA

Akcja #denko2019zurodzianka #wyzwaniezurodzianka przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Zaskoczyła mnie jej ilość i wielkość. Łącznie zebrałam 354 sztuki opakowań !!! Przeliczając to na cały rok, to prawie jedno opakowanie dziennie! Samo przygotowanie posta zajęło mi 3 dni po 6 godzin! Nie chcę już nawet myśleć,  ile to wszystko kosztowało… Bez co najmniej kilkunastu produktów mogłam się obejść, a jednak tego nie zrobiłam… Ale wiecie co jest „najlepsze” w tej akcji? To, że poczułam chęć zmian na lepsze. :-)

- mówię NIE zapasom kosmetycznym- teraz będę wszystko zużywać na bieżąco

- nie będę patrzeć na promocje- jeśli czegoś nie potrzebuje – nie kupuje

- zadbam bardziej o środowisko- szkło i papier będzie u mnie milej widziane

- częściej wybiorę większe pojemności produktów, na rzecz mniejszej ilości opakowań

- zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na schronisko dla zwierząt i podniesienie kwalifikacji zawodowych

PODZIĘKOWANIA

Jednocześnie chciałam podziękować wszystkim osobom, które wraz ze mną podjęły się wyzwania i przez cały rok 2019 zbierały i liczyły wszystkie zużyte opakowania po kosmetykach. To było nie lada wyzwanie, tylko dla cierpliwych i wytrwałych osób! Dwie główne nagrody trafiają do:

 Margaretta Jańczak-Zarycka

@ ivetta8888x

Dziękuje Wam szczególnie, za udział w wyzwaniu, za  chęci, poświęcenie swojego czasu oraz szczególne zaangażowanie w postaci komentarzy, zapytań itp… :-)

Ale to nie wszystko…  Przygotowałam  małą niespodziankę w postaci trzech dodatkowych upominków, które wędrują do :

Ilona Gomółka

@nostami

@quietandsun

Dziewczyny pięknie Wam dziękuje za wytrwałość i rzetelność! Wszystkie z Was towarzyszyłyście mi przez cały rok, wspierając dobrym słowem i czynem. Cieszę się ogromnie, że wspólnymi siłami dałyśmy radę!  Swoją drogą ciekawa jestem waszych wniosków z akcji- czy jakieś się pojawiły, a jeśli tak, jakie one są?
Wkrótce pojawi się kolejne wyzwanie, do którego już teraz zapraszam wszystkich z Was.
Jednocześnie już na koniec tego monologu zachęcam wszystkich do pochylenia się nad tematem. Jakie macie wnioski? Postanowienia? Czy takie denko roczne dało Wam do myślenia?Komentarze

 1. Brawo. Super. Gratulacje za wytrwałość. Ja zbierałam początkowo moje zużyte kosmetyki. Ale zapał słomiany. Brawo jeszcze raz. I gratulacje

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje Izabello!!! Żałuję, że nie udało ci się dokończyć wyzwania. Wkrótce będzie kolejne, nieco inne, mam nadzieję, że tu uda ci się wziąć udział :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że jestem zaskoczona Twoją ilością. Z drugiej strony zużyłaś całkiem sporo maseczek jednorazowych, więc się uzbierało. Człowiek kupuje zużywa i nawet się nie zastanawia ile produkuje śmieci...

  OdpowiedzUsuń
 4. Otóż to. W przeciągu całego roku po prostu kupujemy i zużywamy, nawet nie myśląc ile tego może się uzbierać. Niestety tak już mamy, że jedyne co może do nas "dotrzeć" to obraz, a nie same słowa - stąd ta akcja :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje dla laureatów

  OdpowiedzUsuń
 6. Cóż dla mnie zbieranie takich opakowań to trochę niepotrzebne. Ale jeśli wywarło to na tobie takie wrażenie i postanowiłaś coś zmienić to raczej wyszło to na dobre.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow,ile kosmetyków udało Ci się wykończyć,u mnie połowa traci ważność,przez to ile ich mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. O kurcze, mnóstwo tego :o Nigdy nie patrzyłam na to w ten sposób :o

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście dołączam się do gratulacji :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. W moim przypadku na pewno wyszło na dobre. Uświadomiłam sobie, że opakowań jest masa, powiedziałabym za dużo, dlatego powoli będę się starać zmieniać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Te z najkrótszą datą ważności w pierwszej kolejności ;-) Potem dopiero reszta :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. I ja również, dopóki tego nie zobaczyłam... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Widzę, że mam dużo wolniejsze tempo z używania kosmetyków i wybieram większe opakowania. W ubiegłym roku użyłam tylko 2 maseczki jednorazowe ?

  OdpowiedzUsuń
 14. To tylko pochwalić Marzenko takie postępowanie!!! Trzymaj tak dalej !!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Kochana olbrzymi szacunek za takie denko i jeszcze wiekszy za podsumowanie. Gratuluje Kasiu <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękuje Monisiu, jest mi bardzo miło, że widzisz sens takiej akcji :-) Zrobiłam to zarówno dla siebie, jak i dla Was ♥

  OdpowiedzUsuń
 17. GFRP cooperation tors8 marca 2020 17:12

  Hello, dear colleagues!

  Ukrainian manufacturer of products made of fiberglass like: GFRP profiles, gfrp rebars and rods, tanks, vessels, manhole liners, decorative domes, car-park shades, hotel and garden furniture, cabins and partitions is looking for distributors and trade agents active and experienced in the spheres of industry supplies and outdoor life.
  The team of highly skilled engineers, designers, technicians, and quality assurance personnel work hand-in-hand in their purpose-built facility to make various FRP products by employing specialized techniques, including pultrusion,
  filament winding technology, light resin transfer molding (LRTM), vacuum infusion, and the more traditional contact molding or hand lay-up technology.
  Using such techniques and a lot more, we are able to produce prefabricated and tailor-made products that are structurally sound and dimensionally faultless.
  On top of manufacturing own products, we also engage in the retail of items made by other prominent Ukrainian, Belarussian and Russian manufacturers.
  The range of these products includes :
  Pultruded construction profiles, dielectric glassfiber armored profiles,
  Spherical tanks for filtration, vessels for industrial use, chemical storage tanks, manhole liners, decorative domes, car-park shades and pick-up cabin covers, building cladding, trough & waffle moulds, pier moulds, electrical enclosures, marine safety storage boxes, hotel and garden furniture like chairs, tables, pipes and fittings, cabins, partitions.
  The company wants to expand their sales abroad and therefore are looking for trade intermediaries under commercial agency agreement and distribution services agreement.
  Our company can provide:
  -Conceptual and detailed design of the products,
  -Structural analysis (FEM) of composite parts,
  -Manufacture and supply of prefabricated FRP products,
  -Onsite fabrication and installation,
  -Technical supervision.
  - Company is ISO 9001:2008 certified partner.

  Company partner sought.
  The trade agent are expected to have good contacts with local networks and willingness to act as a local key contact for the company.
  The Ukrainian company is looking for distributors who are already active and experienced in commercializing in industrial supplies and outdoor living.
  The company will provide all the information and support which is necessary for products distribution.


  e-mail: fiberglassplant-ukrainian@yahoo.com

  live:77a5c07e200bd6e6

  https://t-do.ru/hot_leads

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl