Choinka z chusteczek i papieru - DIY , jak zrobić?

 


Ozdoby świąteczne są nieodłącznym elementem dekoracji każdego domu. Ich wybór w sklepach jest ogromny. Tego typu zakupy cieszą nas ogromnie, ale wykonanie takiej dekoracji samemu, potrafi cieszyć jeszcze bardziej. 😀

 

W tym roku przygotowałam dla Was bardzo prostą, a jednocześnie efektowną pracę w postaci choinki, która udekorawała już moje okno. 😁

Głównym zamysłem jej wykonania było użycie przedmiotów dostępnych praktycznie w każdym domu, bez potrzeby dokupowania czegoś.
Nie ma już wiele czasu, a więc zaczynamy!


Co nam będzie potrzebne?
-papier, karton
-chusteczki higieniczne lub (jak w moim przypadku) ręczniki kuchenne, papierowe
-klej na gorąco (opcjonalnie może być również zwykły)
-ozdoby (koraliki, wstążeczki, farba w sprayu oraz wszystko inne co podpowie wam wyobraźnia).
-nożyczki

Zatem przystępujemy do pracy!
1. Wpierw przygotowuje sobie paseczki z chusteczki. Aby je wykonać, dzielę ręcznik kuchenny na cztery równe części, obcinam każdą z nich, po czym przystępuje do zwijania każdego w paseczek. Staram się, by paski były dość ciasno zwinięte.


 

 2. Kiedy paseczki są już gotowe, część z nich odkładam, a część z nich zwijam na okrągło. Czynność ta jest naprawdę bardzo prosta. By całość pracy dobrze się trzymała, na końcu podklejam klejem od spodu.


 

3. Przystępuje do wykonania choinki. Do tego celu wykorzystuje grubszą okładkę z gazety, którą zwijam i kształtuje z niej choinkę, podklejam, by wszystko się trzymało, na dole podcinam nożyczkami (pole zaznaczyłam ołówkiem). Dodatkowo na okładkę naklejam papierową, białą kartkę, by ukryć grafikę (nie jest to konieczne). 


4. Aby usztywnić choinkę, do środka wkładam gazety, przygotowuje dno choinki z tektury, podklejam. 5. Na choinkę naklejam wcześniej przygotowane krążki z chusteczek- jeden obok drugiego. 


 

6. Teraz podstawa choinki- w tym celu wykorzystałam sztywny karton i rolkę po papierze toaletowym. Wpierw wycinam 3 kółka z kartonu, sklejam je ze sobą, dodatkowo doklejam białą kartkę, by spód wyglądał odrobinę lepiej, ale nie jest to konieczne. Papierową rolkę przecinam na pół i tak jak w przypadku choinki doklejam spód, wypełniam środek gazetą, na końcu doklejam górę. Całość obklejam paseczkami z chusteczek. 


 
7. Na końcu sklejam choinkę ze spodem, poczym dekoruje całość pracy. Puste przestrzenie wypełniam koralikami, przyklejając je na klej.
I zrobione!

Jak pisałam na wstępie, moja choinka utrzymana jest w bardzo prostej formie. Przy jej ozdabianiu można by było użyć dodatkowo farby, brokatu, wstążek itp..., ja skorzystałam jedynie z tego, co mam w domu, chcąc pokazać, że proste rzeczy bez udziwnień też mają swój urok. Jak Wam się podoba taka choinka z chusteczek i papieru? 
Komentarze

 1. Niesamowita ta choinka! Bardzo pomysłowo. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Robiłam kiedyś podobną - tylko chusteczek nie zwijałam w ślimaczki,a w inny kształt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna choinka :) Co prawda nie wiem, czy miałabym tyle cierpliwości, ale jedno jest pewne - efekt końcowy jest tego warty!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba przyznać, że ślicznie wygląda...
  Ja to nie mam takich talentów :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda przepięknie i nigdy bym nie zgadła, że to są chusteczki. Elegancki dodatek na święta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super choinka. Muszę spróbować zrobić taką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialny pomysł! Szkoda, że wcześniej nie wpadłam na Twojego bloga :(
  Al to nic, będę miała zapisany tej post, na przyszły rok <33

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl