Zapowiedź wyzwania "Denko 2019 z Urodzianką"

Ostatni post w którym przedstawiłam wam denko z całego 2018 roku, został przez was przyjęty bardzo pozytywnie (czytaj więcej: http://urodzianka.pl/2019/01/25/denko-z-calego-roku-2018/) Pomyślałam więc, by pójść o krok dalej. :-)


Wychodzę do was z inicjatywą stworzenia wspólnej i pracowitej akcji „Denko 2019 z Urodzianką”. Projekt nie jest łatwy, ale wierzę, że znajdą się osoby, które zechcą wziąć w nim udział.

NA CZYM POLEGA PROJEKT?

W ciągu całego roku każdy z nas zużywa wiele opakowań po kosmetykach, ale w sumie nie zastanawiamy się, ile tego jest. Nasza świadomość odnośnie konsumpcji jest wciąż niska, warto to zmienić! :-)

Projekt polega na zbieraniu przez cały rok pustych opakowań po zużytych kosmetykach. Mogą to być kosmetyki pielęgnacyjne, do makijażu, do paznokci, a także akcesoria typu zużyte pędzelki, gąbeczki i wszystko to, co przyjdzie wam jeszcze do głowy… Wraz z początkiem roku 2020 pokażmy za pomocą zdjęć, wpisów na blogu, instastories,  co z tego wyszło. Ile opakowań zbierzecie?- jesteście ciekawi?, bo ja bardzo… ;-)

CO DA CI WZIĘCIE UDZIAŁU W PROJEKCIE?

 1. Wesprzesz ciekawą inicjatywę, która będzie od ciebie wymagać wytrwałości w działaniu (uwaga- na końcu czeka cię mega uciecha, że dotrwałaś/dotrwałeś).

 2. Zwiększysz świadomość swoją i innych odbiorców, przyjaciół, znajomych ile w ciągu roku zużywamy produktów kosmetycznych.

 3. Jeśli prowadzisz bloga, lub inny kanał SM będziesz mieć świetny temat do dyskusji, posta itp.

 4. Masz szansę wygrać cudowne paczuszki kosmetyczne.

 5. Dojdziesz do ciekawych przemyśleń.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Dosłownie każdy z nas! Niezależnie czy jesteś blogerem, instablogerem, vlogerem, innym influancerem , czy po prostu czytelnikiem, możesz wziąć udział w projekcie! Teraz jest najodpowiedniejszy moment do podjęcia decyzji, gdyż mamy początek roku. Puste opakowania dopiero zaczną się pojawiać- nasza w tym rola, by je zbierać. Tylko proszę bez wymówek „że nie mam miejsca”- ja wszystko wynosiłam do piwnicy. ;-)

 JEST WYZWANIE, SĄ I NAGRODY

Przyjemne z pożytecznym trzeba połączyć. Dlatego zostaną dla Was przygotowane dwa piękne boxy kosmetyczne, iście „urodziankowe”, bo przecież Urodzianka to każda z nas! :-)

WAŻNE!

 1. Akcji nadałam dwa hasztagi #denko2019zurodzianka oraz #wyzwaniezurodzianka. Używajcie ich przy każdej wzmiance, zdjęciu, poście i każdej innej formie wspomnienia o akcji.

 2. Ponieważ akcja będzie trwać niemalże rok- warto o niej przypominać. W jaki sposób?

- udostępniajcie informacje o akcji na swoich kanałach, jeśli macie ochotę, podlinkujcie u siebie moją zapowiedź, pokuście się o napisanie posta o akcji , przekażcie wiadomość osobiście lub e-mailowo  najlepszej przyjaciółce, znajomej

- jeśli macie życzenie wrzucajcie posty, zdjęcia, co udało się wam już zebrać do tej pory.  Pamiętajcie jednak-  wszystkie opakowania zbieramy CAŁY ROK

- liczę też na waszą pomysłowość

 1. Z ogromną przyjemnością będę obserwować profile osób, które biorą udział w wyzwaniu.

Uszczęśliwicie mnie, jeśli ktoś zechce dołączyć do projektu. Ja już zaczęłam zbieranie opakowań. Tym razem będę bardzo dokładna i uważna- nie wyrzucę nawet jednej zużytej saszetki po maseczce.


Zapraszam do projektu!

Komentarze

 1. Nie mam miejsca na gromadzenie opakowań. Jednak na innym blogu widziałam dziennik zużywania kosmetyków i tam autorka rysuje kosmetyki, które zużywa. Do tego trzeba mieć talent, ale można też rysować tak, jak się umie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna idea i dobry pomysł. 2 w 1.Moze skuszę się, chociaż dla mnie będzie to niełatwe bo często jestem w delegacji. Może spróbuję Też jestem ciekawa jakich kosmetyków używam w ciągu roku najwięcej... Życzę wszystkim powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również w mieszkaniu nie mam miejsca ;-) Z tym rysowaniem to też ciekawy pomysł, choć fakt - trzeba mieć zdolności plastyczne, których i ja nie posiadam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje :-) Izabelo spróbuj, nawet jeśli coś przez przypadek wyrzucisz będziesz miała spory wgląd w liczbę zużywanych produktów. Mam nadzieję, że dołączysz do wyzwania! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł! Ja w ubiegłym roku postawiłam sobie wyzwanie "100 w 2018" i chce je kontunuować w 2019 :) Miałam zużyć przez cały rok 100 kosmetyków (bez próbek) i co miesiąc opisywałam osiągnięcia na blogu :) Niestety 100 nie uzbierałam, ale może w tym roku się uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie mam piwnicy, ale zapisywanie w notesie nazw produktów jest jak najbardziej do zrealizowania. Wtedy co prawda nie będę widzieć tych wszystkich, pustych opakowań, które tak naprawdę najbardziej uzmysławiają skalę konsumpcjonizmu, ale będę miała pojęcie ile kosmetyków zużywam. Chciałabym też przerzucić się na ekologiczne produkty, które nie zawierają tylu świństw lądujących w wodzie. Dobrze, że organizuje się takie akcje, bo niektórzy potrzebują małego bodźca, żeby zacząć działać świadomie.

  OdpowiedzUsuń
 7. To też bardzo ciekawy pomysł :-) Ja niestety 100 produktów przekroczyłam i to sporo... ;-) Mam nadzieję, że spróbujesz przystąpić do wyzwania :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. O tak, możesz przecież zapisywać produkty i co jakiś czas robić im np. zdjęcia :-) Tak też weźmiesz udział w wyzwaniu :-) A z początkiem przyszłego roku stworzysz np. jakiś kolaż zdjęć... Liczę na waszą pomysłowość :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochana akcja bardzo ciekawa jednak przy moich zuzywaniach utonelabym w opakowaniach hihihi, bede natomiast Cie sledzic w tym poczynaniu <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę fajna inicjatywa! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Naprawdę fajna inicjatywa :) Może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj szkoda, że tak na wstępie się poddajesz :-) Przemyśl jeszcze kochana :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuje :-) Być może pokusisz się o wzięcie udziału? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja używam bardzo mało kosmetyków. Do szczęscia potrzebne mi tylko podstawowe produkty

  OdpowiedzUsuń
 15. To wspaniale, że tak się ograniczasz ! :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Pomysł jest na prawdę dobry.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawa inicjatywa, ale używam tak mało kosmetyków, że w moim przypadku, raczej nie byłoby czego zbierać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawa inicjatywa, warto spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Roksana www.kopanina.pl30 stycznia 2019 13:25

  Ciekawa inicjatywa, ale nie mam miejsca na to niestety

  OdpowiedzUsuń
 20. Newenglandblog.pl30 stycznia 2019 14:15

  Świetny pomysł, ale nie mam miejsca na przechowywanie opakowań. Trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
 21. Fajna idea. Mam nadzieję, że będzie u nas bardziej rozpowszechniona.

  OdpowiedzUsuń
 22. Może bym się włączyła, ale nie wiem, gdzie miałabym składować te opakowania. Ale inicjatywa ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Być może się przyłączysz? :-) W każdym razie zapraszam! :-)

  OdpowiedzUsuń
 24. To świetnie, że umiesz się tak ograniczać! :-) Podziwiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Rozumiem, projekt jest sam w sobie dość trudny do wykonania, bo i miejsce, ale też wytrwałość ;-)

  OdpowiedzUsuń
 26. Też mam taką nadzieję, dlatego taki projekt :-)

  OdpowiedzUsuń
 27. W piwnicy, w garażu? :-) Liczę, że dla chcącego nic trudnego ;-) Zapraszam :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl