Postanowienia Noworoczne 2019

Nowy Rok daje nam nową, pustą kartę. Napawa też nadzieją, że zechcemy mocniej chwycić stery własnego życia.

Osobiście  lubię ten czas, gdyż mogę pochylić się nad zeszłym rokiem, który właśnie przemija. Miotają mną refleksje i przemyślenia. W mojej głowie snuje się też nowy plan, a wraz z nim powstają noworoczne postanowienia. Na czym więc chcę się skupić w nadchodzących miesiącach?


 1. Zadbać o zdrowie.
Na mojej liście to numer jeden. Gdy nie ma zdrowia, nie ma niczego- pracy, radości z dnia codziennego, zadowolenia i siły. I tak znów postawię na rehabilitację, szczepienie przeciwko grypie oraz różne badania monitorujące stan mojego zdrowia.

 1. Ruch i ćwiczenia.  
 2.  Nie jako to kontynuacja punktu pierwszego, tyle że rozszerzona. Wciąż będę się starać dużo spacerować, a także więcej ćwiczyć- póki co w domu, bo mam dużo samodyscypliny, za to dość mało czasu. Od czegoś przecież trzeba zacząć.
 1. Odpoczynek i relaks.
Te kwestie bywa trudno wpisywać w harmonogram naszych codziennych obowiązków, ale należy się o to starać. Chwila dla siebie jest niezbędna. Dla mnie wystarczy dłuższa kąpiel w wannie w masce na twarzy i włosach, wieczorna pogawędka z kimś bliskim czy moment z ulubioną muzyką. Ważne, by takie chwile miały miejsce.

 1. Czytanie książek.
Bardzo lubię tę czynność, lecz czasem najzwyczajniej w świecie brakuje mi czasu, lub co gorsza siły… Postaram się w tym roku poprawić w tej sprawie.

 1. Rozwój osobisty.

Dla mnie to ważna sfera życia. W miarę swoich możliwości lubię inwestować w wiedzę, kursy, szkolenia itp… W tym roku mam w planach ugryźć nieco więcej temat social media.

 1. Samorealizacja w sztuce hand made.
Kurs sutaszu niejako otworzył mi oczy. Poczułam, że chciałabym odnaleźć się w nowej roli – wykonywać biżuterię. 1. Praca nad rozwojem bloga i swoich kanałów SM.
To kolejna rzecz, którą chciałabym rozwijać. Pisanie towarzyszyło mi od najmłodszych lat, z tą różnicą, że były to listy, pamiętniki itp… Bardzo to lubiłam i tak jest do dziś. Jako dziecko nie miałam pojęcia, że kiedyś technika tak się rozwinie i stworzy nowe możliwości. Postanowiłam spróbować i póki co nie żałuję. Jedynym moim wrogiem jest czas, codzienny natłok obowiązków czasem bywa trudny do pogodzenia.


 1. Życie zawodowe.
Mam nadzieję, że i ta kwestia drgnie do przodu- będę robić wszystko, co w mojej mocy, by tak się stało. Po chorobie wiele się u mnie zmieniło. Dziś marzę o większym spokoju i pracy na własny rachunek. 1. Jeść więcej owoców.
Myślę, że w mojej diecie jest bardzo dużo warzyw, ale za mało owoców. Mam nadzieję, że wypracuje w sobie zdrowsze nawyki ich jedzenia, a praca przed komputerem skłoni mnie po częstsze sięganie chociażby po jabłko.


 1. Dostarczać sobie i wam więcej pozytywnej energii.
W jaki sposób? Za pomocą uśmiechu, ciepłego słowa, zainteresowania czy dostarczania ciekawych treści i zdjęć. To wiem, że mogę. Drobne rzeczy zawsze mnie cieszyły i mam nadzieję, że podobnie jest z Wami.

Wszystkie postanowienia traktuje jak wyzwania, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć w nadchodzącym roku. Jeśli większa część się uda, uznam to za swój „mały sukces”. A jak wyglądają wasze postanowienia noworoczne? Też robicie takie listy?  :-)

Komentarze

 1. Ja również lubię spisać sobie taką listę. Staram się większą połowę z niej spełniać :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. No to wspaniale, jeśli udaje ci się spełniać większość spisanych rzeczy! Tak trzymaj!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo madra lista, sama mam podobna. Kochana zycze Ci aby wszystko sie spelnilo i ulozylo jak sobie to planujesz <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuje :-) Mam nadzieję, że większa część naszych postanowień kochana się spełni :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również mam kilka postanowień. W takim razie życzę Ci nic innego, jak wytrwać w nich ! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Monika MonimePL7 stycznia 2019 11:02

  Czytanie książek też jest u mnie na liście.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ania - Żona Nieidealna7 stycznia 2019 14:16

  Ja też zawsze na początku roku robię postanowienia. Jakoś lepiej mi się później funkcjonuje, jak wiem, do czego mam dążyć. Powodzenia w realizacji Twoich postanowień ?

  OdpowiedzUsuń
 8. czerwonafilizanka7 stycznia 2019 19:41

  Trzymam kciuki za postanowienia. Jedzenie owoców ostatnio my też jadamy więcej, sporo więcej widać po polepszeniu sie cery.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuje i oczywiście w Twoją stronę ślę te same życzenia! :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Podobnie jest ze mną :-) Jest plan, są chęci :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. O zdrowym odżywianiu warto pamiętać, stąd w tym roku postawiłam też na więcej owoców :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja zaczęłam realizować moje postanowienia pod koniec 2018 roku. Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ooo, więc w zaparte idziesz :-) Świetnie :-) Życzę ci także powodzenia w spełnianiu swoich postanowień! :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl