Wielkanocny wianek- DIY

Wianek to piękna dekoracja, którą możemy ozdobić drzwi, okna, szafę, czy stół. Ta ozdoba kojarzy mi się przede wszystkim z Wielkanocą, jajkiem i zajączkiem.

Można pokusić się o kupno gotowego wianka, ale można również wykonać go samemu. To nie tylko fajna zabawa, ale radość z prostej, a jakże nietuzinkowej rzeczy.


Tym razem przedstawiam wam moją inspirację wianka wielkanocnego- jest łatwy i szybki w wykonaniu, ale za to posiada serce i duszę 😀
 

Aby wykonać wianek wielkanocny będziemy potrzebować:

Wianek styropianowy (jeśli takiego nie posiadamy pokazuję wam opcję wykonania go samemu)

Wstążki

Ozdoby

Pistolet do kleju na gorąco

Zabieramy się więc do pracy!
 
 KROK 1 :-)

Gotowy wianek styropianowy jest wygodny. Jeśli takiego jednak nie mamy, odrysowujemy kształt na grubszej tekturze (ja użyłam w tym celu pudełka) i wycinamy wzór.

KROK2

By wianek z tektury był troszkę grubszy, owijam go gazetą i formuje. Zabezpieczam taśmą klejącą, by wszystko dobrze się trzymało.
 
 
 

KROK3

Tak przygotowaną bazę owijam wstążką. Wstążkę podklejam od spodu dodatkowo klejem na gorąco.

KROK 4

Tak wygląda wianek oklejony wstążką.
 
 
 
Teraz pozostaje już tylko go udekorować według własnego pomysłu. Wszystkie dekoracje również podklejam klejem na gorąco. Proste prawda?
 

Przy drugim wianuszku (tym ze styropianu) musiałam troszkę zmienić koncepcję, gdyż skończyła mi się wstążka. Pracę wykonałam więc w dwóch kolorach, ale w sumie chyba to na dobre wyszło :-) Udekorowałam :-)
 

A tak wyszedł efekt końcowy : :-)


WERSJA 1:
 
 

 

WERSJA 2:
 

Oba wianuszki powiesiłam na moich oknach i powiem wam, że cieszą moje oczy 😀 Bo to niby bardzo prosta rzecz, ale wykonana samemu, a takie najbardziej mnie cieszą. Mam nadzieję, że mój pomysł na wianek wielkanocny okaże się dla was inspiracją do wykonania własnej ozdoby. Jeśli dobrze poszukacie, wszystkie dekoracje znajdziecie w domu. Styropianowy wzór możemy zastąpić kartonowym, z jajek zrobimy wydmuszki, a  wstążka jakaś też się znajdzie (kolor tak naprawdę może być dowolny i łączony z innymi, tak jak ja to zrobiłam).

Uwolnijcie więc swój zmysł artystyczny i twórzcie!!! Powodzenia w pracy!!!😀
Komentarze

 1. Obie propozycje wiankow wygladaja przepieknie, a ja zastanawialam sie ze nie mam styropianowego kolka. Kradne pomysl kochana <3

  OdpowiedzUsuń
 2. No widzisz kochana :-) Teraz nie będzie ci potrzebne styropianowe kółko, bo sama możesz je wykonać :-) Ciekawe co stworzysz... :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie umiem się przekonać do wianków na Wielkanoc. Kojarzą mi się z Bożym Narodzeniem. Są ładne, ale nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę genialna robota!
  Te stroiki są fantastyczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oba wyszły bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. super! bardzo prosty, a bardzo ładny

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna, wielkanocna ozdoba. Własnoręcznie wykonane ozdoby są o wiele fajniejsze i jaką dają satysfakcję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Efekt "wooow" zachowany! <3 Cudny!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie oryginalne i własnoręcznie wykonane dekoracje są najpiękniejsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj tak, satysfakcja jest ogromna :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, mało skomplikowany, ale własny :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniale, że przypadły ci do gustu!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Możesz więc wykonać wianek na Boże Narodzenie, nie widzę żadnych przeszkód :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Applying accurate text provides cost and time end result of} requirement for small instruments. Achieving tight inside radii would require small cutters. Due to the limited range of movement they are comparatively easy to function and program, so set-up costs are low comparability with} other CNC processes. The workpiece is held rigidly in a jig or vice, and the mill head moves in 3 axis, x, y,z, relative to it to take away materials utilizing excessive speed rotary instruments or drills. 3 axis machines transfer the chopping tool relative to the half alongside precision machining the x,y,z axis. Incredibly intricate industrial components and even artworks can be milled from huge blanks utilizing contour milling.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl