Blogotok 2018 - relacja z wydarzenia w Kielcach
Jak zapewne pamiętacie nie tak dawno, bo 12 maja 2018 odbył się w Kielcach  Blogotok, w którym miałam przyjemność uczestniczyć. Wydarzenie to jest spotkaniem integrującym blogosferę- przybywają tu zarówno blogerzy, jak i vlogerzy z całego kraju.


W tym roku motywem przewodnim była „SPOŁECZNOŚĆ”. Temat bardzo szeroki i zarazem bardzo ciekawy. Osobiście trafiony w mój gust w stu procentach.


Dzień wypełniony był bardzo interesującymi prelekcjami. Wszystkie zawierały masę ciekawych informacji i anegdot. Choć nie sposób opowiedzieć o wszystkich, chciałam przybliżyć Wam trzy z nich, które dla mnie okazały się wyjątkowe.
 

 

Na pierwszy ogień idzie http://supertata.tv/ Marcin Perfuński w niesamowity sposób poruszył temat „Garstka szaleńców może zmienić świat! Czego uczą nas blogerzy sprzed tysięcy lat.” Przyznacie, że już samo wysunięcie takiej tezy brzmi troszkę nieprawdziwie, absurdalnie, a już na pewno intrygująco… O co więc chodzi? Okazuje się bowiem, że już Apostołowie byli blogerami i to wcale nie jest żart … Kiedy Marcin zaczął głębiej wnikać w temat, zaczęłam się wkręcać. Nagle cała układanka złączyła się w całość. Marcin w sposób bardzo prosty i żartobliwy udowodnił nam, że ma rację i wie, o czym mówi. Jego prelekcja dała mi do myślenia, a jeśli głowa pracuje, to znak, że ktoś cię czymś zainteresował. Czego więc uczą nas blogerzy sprzed tysięcy lat? Oto kilka wskazówek:

 • Pisz krótko i na temat

 • Miej świadomość kto jest twoim odbiorcom i pisz konkretnie do niego

 • Odsłoń swoje emocje

 • Wtrącaj żarty i uszczypliwości

 • Odważ się na poruszenie trudniejszych tematów

A teraz wyobraźmy sobie co by było, gdyby… Jezus był YouTuberem. Życzę każdemu blogerowi/vlogerowi zebrania wokół siebie takiej liczby społeczności jak wyżej wspomniani bohaterowie sprzed tysięcy lat :-)
Druga prelekcja należała do Jana Favre i nosiła nazwę „Błędy, które popełniamy, sprzedając swój produkt swojej społeczności”. Postać ta ma niezłe „pisane” , o czym możecie przekonać się na jego blogu http://stayfly.pl/ Jan opierając się na własnych doświadczeniach (wydał swoją książkę) opowiedział nam na co zwrócić szczególną uwagę w takiej sytuacji. Jego przekaz był bardzo jasny i rzetelny, bez cukrowania i bez owijania w bawełnę. Cenię sobie takie cechy, dlatego wystąpienie to uważam za cenne i rzeczowe. Nigdy przecież nie wiemy, co będziemy robić w przyszłości. Wspaniale, jeśli możemy uczyć się na błędach innych :-)A tą kobietę kojarzycie? 

 

Tak, tak to Agnieszka Niedziałek https://napieknewlosy.pl/ Byłam pod dużym wrażeniem jej prelekcji „Przez żołądek do serca, czyli jak zbudować społeczność i powiązany z nią biznes”. Dla mnie to kobieta-petarda, uzdolniona, pomysłowa, bardzo pracowita i w dodatku sympatyczna. Umiała stworzyć  „małe imperium”, które przerodziło się w świetnie prosperujący biznes. Doskonale wykorzystała swój atut- włosy. Uwielbiam takie historie, które pokazują, że można… Jestem pełna podziwu i cieszę się ogromnie, że mogłam poznać tak wartościową osobę, jak Agnieszka 😀
 Blogotok okazał się dla mnie przede wszystkim bardzo inspirujący. Potencjał internetu jest ogromny, czemu więc tego nie wykorzystywać? Oczywiście nic nie przychodzi łatwo, ale ważny jest każdy kroczek, nawet ten najmniejszy, który może przybliżyć nas do celu. W moim przypadku takim małym kroczkiem do przodu okazał  się właśnie Blogotok 2018 :-)


A tu mój cudowny kubek z wygranego konkursu, który co dzień przypomina mi o Blogotoku 😀
 

 

Z tego miejsca pragnę podziękować jeszcze raz organizatorom za zaproszenie, prelegentom za świetne wystąpienia, a także fotografowi Daniel Kordos - za udostępnienie zdjęć. Dziękuje!!! 

 


 
Komentarze

 1. Swietne wydarzenie i mozliwosc poznania innych blogerow :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda :-) Dla takich wydarzeń warto czekać cały rok :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie też tym pierwszym wykładem :-) Daje do myślenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, nawet bardzo :-) Lubię takie "łamigłówki" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydarzenie, słyszałam o Blogotoku:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie brałam udziału ale chyba muszę się wybrać

  OdpowiedzUsuń
 7. Agrafka Geografka4 czerwca 2018 10:34

  Podoba mi się porównanie apostołów do blogerów ;) Sama bym posłuchała co ma super tata to powiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może w przyszłym roku też uda mi się wziąć udział w takim świetnym spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie! :-) Próbuj w przyszłym roku!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wykład był bardzo ciekawy, same te porównania dawały do myślenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem tego pewna :-) W przyszłym roku zapewne tam kochana zawitasz :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne wydarzenie. Też bardzo chciałabym wziąć kiedyś w takim udział. Była tam moje koleżanka, która też jest blogerką i bardzo wszystko chwaliła. Zapraszam do siebie na http://modnespodnice.pl i serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Koniecznie kiedyś pokuś się o to wydarzenie :-) Dziękuje za zaproszenie do siebie, oczywiście skorzystam :-) Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Urodzianka.pl