Michał Wiśniewski- czy bankructwo to oznaka upadku?

Zamysł tego postu powstał po emisji programu Skandaliści w TV POLSAT NEWS, w którym głównym bohaterem był Michał Wiśniewski z zespołu Ich Troje. Tej postaci chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wszyscy z nas (lub prawie wszyscy) doskonale ją kojarzą…


W prawie godzinnym wywiadzie poruszono z Michałem kilka dość istotnych tematów z jego życia, w tym jeden szczególny… Przez wiele lat docierały do nas różne pogłoski, które traktowałam raczej jako plotki niż prawdziwe informacje. Nadeszła jednak chwila, gdzie sam Michał Wiśniewski ogłosił publicznie upadłość konsumencką…

Poszperałam troszkę w internecie, by zaznajomić się z tym terminem prawniczym i jak się okazuje, jest to  krótko mówiąc, umorzenie lub redukcja zobowiązań osoby fizycznej w przypadku zaistnienia niezawinionej niewypłacalności.

Majątek Michała Wiśniewskiego opiewał na około 35 ml złotych, ale jak sam Michał stwierdził w wywiadzie, wiele niekorzystnych decyzji doprowadziło go do takiego momentu, w jakim znalazł się dziś.

DLACZEGO O TYM PISZĘ?

Dla nas, typowego Kowalskiego taki majątek jest niewyobrażalny. Myślimy, że takie pieniądze umielibyśmy dobrze wykorzystać, być może tak jest, ale czy na pewno? Podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Wyszłam z założenia, że nie będę tu nikogo oceniać, nie będę też wyrzucać z siebie słów krytyki, bo wiem, że łatwo jest krytykować innych, tymczasem wolę patrzeć na siebie, na to, co ja robię i jak postępuję. Wiem też, że każdemu z nas może podwinąć się w życiu noga i że w każdej chwili możemy upaść.

Aby ten post na przekór uczynić pozytywnym, teraz powiem Wam


ZA CO CENIĘ MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO :-)

Przede wszystkim za SZCZEROŚĆ :-)

W tych czasach to zacna cecha. Bez oszukiwania, bez omamiania i mydlenia oczu. W wywiadzie Michał szczerze przyznał, że lubi pić i że po części picie to jego praca. Łatwo domyślić się jak wygląda show biznes, także w wydaniu polskim, ale mało kto zdobywa się na takie wyznanie.

ODWAGA :-)

Wyobraźcie sobie- przyznać się publicznie, że jest się zaszytym, by nie pić… Mam wrażenie, że w Polsce to prawie tabu, o którym głośno się nie mówi, bo to temat wstydliwy… Tymczasem Michał stwierdził- wstyd to kraść i ja podpisuje się pod tym obiema rękami. Nie wstydźmy się mówić o sprawach ważnych i trudnych.

DOJRZAŁOŚĆ W DZIAŁANIU :-)

Ogłoszenie upadłości musi być bardzo przemyślaną i jednocześnie dojrzałą decyzją. Należy być przygotowanym na wszelkie konsekwencje, które nie należą do rzeczy miłych i przyjemnych, tym bardziej, jeśli sprawa tyczy się osoby publicznej. Mało tego, po wprawieniu swojej decyzji w ruch, trzeba jeszcze umieć przetrwać, podnieść się i zacząć wszystko od nowa.

I tu dochodzimy do sedna mojego postu- czy bankructwo to oznaka upadku? Szczerze- widzę to inaczej. Dla mnie to pokazanie swojej wyjątkowości, siły i woli dalszej walki. To nie koniec, to dopiero początek i wierzę, że w przypadku Michała Wiśniewskiego moje stwierdzenie okaże się prawdą.

Dla jednych gwiazda i skandalista, dla mnie „zwykły”, „niezwykły” człowiek… :-)

A wy jak postrzegacie całą tę sytuację?

Komentarze

 1. Nie mam nic do Michała. Jest mi go nawet szkoda. Tak jak mówisz- każdemu może się w życiu podwinąć noga, pytanie jak do tego podejdziemy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Raz na wozie, raz pod wozem, w życiu różnie się układa. Nigdy nie wiemy co nas może spotkać. Nauczyłam się współczuć i jest mi z tym dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. NIe przepadam za tym artystą

  OdpowiedzUsuń
 4. Małgorzata Hert11 czerwca 2018 02:27

  Wszyscy go zawsze źle oceniali, ale nie można oceniać kogoś, dopóki nie założy się jego butów i nie przejdzie przez jego życie. Zgodzę się z tym co napisałaś - nie każdy miałby odwagę się przyznać. Ja tam go bardzo lubię. Szkoda, że tak mu się to wszystko ułożyło. Wszyscy dostajemy od życie gorsze karty. Różnica polega na tym, jak rozegra się tę partię, albo jak dobrze się blefuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też nic do niego nie mam. Swoje lata świetności może już miał, ale cóż. Każdy w życiu tak ma.

  OdpowiedzUsuń
 6. też go cenię za odwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak to artysta, a z drugiej strony człowiek taki jak my :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Osobiście mam do niego ogromny szacunek. Ludzie widzą co chcą widzieć i oceniają częściej źle niż dobrze. Życzę mu jak najlepiej :-) Tak jak mówisz, życie rozdaje nam różne karty w życiu, pytanie jak będziemy umieli nimi grać :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja bym nawet zaryzykowała stwierdzenie, że kolejne lata świetności Michał ma jeszcze przed sobą ;-) Wierzę, że stać go na wiele, najgorsze za nim :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Monika, zresetowani.pl11 czerwca 2018 07:56

  Też go nie oceniam. Jeśli się nie jest w czyjejś skórze to nie ma co komentować kogoś zachowań. I faktycznie tak jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie daje sobie prawa do oceny, a już tym bardziej krytyki, stronię od niej :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pani Podróżnik11 czerwca 2018 09:04

  Czy oznaka upadku to zależy, jak po tym bankructwie się człowiek zachowuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. O tak kochana gratuluje panu Wisniewskiemu odwagi. Z drugiej jednak strony nie wazne jakim majatkiem czy funduszem dysponujemy wazne zeby robic to z glowa i bedzie dobrze <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Zobaczymy... Chętnie będę śledzić dalsze losy naszego "bohatera" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Otóż to, w przeciwnym razie nawet fortunę możemy stracić :-)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Copyright © Urodzianka.pl